Участь у другій літній школі «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об'єктів в Україні» за Проєктом Еразмус+
Протягом 22 липня по 9 серпня 2024 року старша викладачка кафедри кібербезпеки Факультету комп’ютерних наук та технологій Олена Прокопенко разом зі здобувачами 4 курсу освітньої програми «Безпека інформаційних і комунікаційних систем» Галич Євгенією та Павленко Владиславом прийняли участь у другій літній школі в Україні «Європейський досвід для підвищення стійкості критично важливих об'єктів в Україні» за Проєктом Еразмус+ модуль Жан Моне The European experience for enhancement the resilience of critical entities in Ukraine / ResCE.
Головною метою Проєкту є популяризація та поширення Європейського досвіду захисту критичної інфраструктури для підвищення стійкості критичних об’єктів в Україні через активну інформаційно-просвітницьку роботу на інституційному та національному рівнях із залученням представників усіх зацікавлених сторін від бізнесу до державного уряду.
Під час підвищення кваліфікації було прослухано лекції, прийнято участь в обговоренні ряду важливих питань у сфері кібербезпеки критично важливих об'єктів України та складено тестування до трьома модулями, а саме:
- Модуль 1. Кращі практики ЄС щодо реагування на інциденти на об'єктах критичної інфраструктури. Метою курсу є ознайомлення з політиками, стратегією та практикою ЄС для реагування на інциденти на об'єктах критичної інфраструктури.
- Модуль 2. Рамки ЄС з управління ризиками для критично важливих об'єктів. Метою курсу є вивчення основ, методологій та методів ЄС, комунікаційного інструментарію для виявлення, аналізу, реагування та контролю внутрішніх та зовнішніх ризиків з наданням рекомендацій операторам КІ щодо зниження рівня ризиків та вразливостей.
- Модуль 3. Досвід ЄС для захисту критичної інфраструктури України. Метою курсу є вивчення практичних сценаріїв ЄС щодо захисту критичної інфраструктури, які дозволяють підвищити стійкість критично важливих об'єктів, що надають основні послуги в Україні.
Отриманні неоціненні знання будуть впровадженні в начальний процес для здобувачів освітнього ступеня Бакалавр та Магістр спеціальності 125 «Кібербезпека та захист інформації».